کمیسیون فرهنگی

جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز به‌صورت وبینار برگزار شده و بررسی موضوع تملک خانه منتسب به باقر خان از جمله موضوعات این جلسه بود.

به گزارش آیرال خبر به نقل از شهریار، دستور نخست جلسه با موضوع تصویب احکام کمی در برنامه پنج ساله مورد بررسی قرار گرفته و پس از تبادل نظر اعضا شورا مقرر شد احکام کمی تصویب شده و در صورت هر گونه ایراد در صحن شورا با نظر اعضای شورا به‌صورت موردی اصلاح شود.

فرج محمد قلیزاده، عضو شورای شهر تبریز در این خصوص گفت: این برنامه سعی داشته کیفیت را به کمیت تبدیل کند، در صورتی‌که در خود برنامه بسیاری از مسائل به‌صورت کیفی باقی مانده است.

در ادامه بررسی دستورات جلسه موضوع طرح توسعه فضاهای فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در این خصوص گفت: برای اجرای این طرح نیازمند ابزارهای سخت افزاری هستیم.

شکور اکبرنژاد اضافه کرد: گزارشاتی در این خصوص ارائه شده و جلسات متعدد با اساتید دانشگاه هنر و میراث فرهنگی برگزار شده است. باید کارگروهی برای این امر تشکیل داده و پس از بررسی به نتیجه برسیم.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه، نماینده بهزیستی استان ضمن ارائه گزارشی در خصوص کودکان کار خواستار حمایت شورا از این سازمان شد.

بررسی موضوع تملک خانه منتسب به باقر خان از دیگر موضوعات این جلسه بود.

اکبر نژاد با بیان این‌که محل اقامت باقر خان به‌صورت قطعی مشخص نیست، گفت: باقر خان در زمان جنگ از محل گسترده‌ای برای حفاظت و سنگر گیری استفاده می‌کرده که با توجه به اطلاعات موجود، خانه‌ای در این منطقه را به ایشان منتسب می‌دانند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، وی اضافه کرد: ثبت این خانه به نام سالار ملی با لحاظ برخی اقدامات ترمیمی و حفاظتی انجام خواهد شد.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.