امام جمعه تبریز: تربیت در نظام آموزش نباید مورد غفلت واقع شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی و امام جمعه تبریز گفت: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و نظام آموزش و پرورش، موضوع مهم تربیت نباید مورد غفلت واقع شود.

به گزارش آیرال خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در ارتباط تصویری به صورت مجازی با تعدادی از دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه ۳ تبریز ، افزود: رسالت اصلی و مهم آموزش و پرورش در کنار مباحث مربوط به آموزش های دروس در مقاطع مختلف، پرداختن به اصل تربیت انسانی و اسلامی آنهاست که باید در این حوزه فعالیت های وسیع تری به انجام برسد.

وی اظهار داشت: افزایش سرانه مصرف اینترنت دانش آموزان در ایام شیوع کرونا هر چند برای خانواده ها هزینه بر است اما می توان از این فرصت برای تربیت محصلان و فرزندان خود استفاده بهینه کرد.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اصل تقدم تربیت بر تعلیم در سبک زندگی اسلامی، ادامه داد: بر همین اساس باید در فضای مجازی نیز شئونات و اخلاق اسلامی و عرفی رعایت شود و آموزش و پرورش نباید در آموزش مجازی از بعد تربیتی غفلت کند.

وی خطاب به ولدین دانش آموزان نیز یادآوری کرد: با تعطیلی آموزش به صورت حضوری در این شرایط سخت کرونایی، سهم تربیتی خانواده ها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده و این نقش حتی بیشتر از معلمان نیز شده است که باید در این زمینه خود خانواده ها برنامه های مدون و تعریف شده ای داشته باشند.

امام جمعه تبریز ابراز امیدواری کرد با پایان گرفتن شیوع ویروس کرونا و بازگشایی مدارس، دانش آموزان همچنان با شور و شوق خود بار دیگر مدارس را پر کنند و در کنار آموزش های درسی در حوزه اخلاق و معنویت نیز به تحصیل خود ادامه دهند.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.