14هزار وعده غذای گرم و بسته معیشتی بین نیازمندان شمال‌غرب کشور توزیع شد

 رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شمال‌غرب کشور با اشاره به توزیع بیش از ۱۰ هزار غذای گرم در بین خانواده‌های آسیب دیده از کرونا گفت: بیش از ۴هزار بسته معیشتی هم با تامین مالی کارکنان منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب در بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش آیرال خبر، حجت‌الاسلام سید ارشد خبازی در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به فرارسیدن 24 مهر سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش به دستور امام راحل اظهار داشت: رشد و پرورش پرسنل ارتش جمهوری اسلامی، هنر عقیدتی سیاسی است و هدفش این است که دل‌ها را به سوی خدا بیاورد تا به یک ارتش الهی تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه محور این تشکیلات بر پایه ایمان است، افزود: اقدامات قرآنی در 41 سال از تاسیس عقیدتی سیاسی در سطح کارکنان و پایور و خانواده صورت گرفته است و طرح های فرهنگی از جمله “مصباح” در ارتش برای انسجام بیشتر برنامه‌های فرهنگی برگزار می‌شود.

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شمال‌غرب کشور با اشاره به اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری کشور ما نیاز به 10 میلیون حافظ دارد که پدافند هوایی 1900 حافظ نیم جزء تا حافظ کل در مناطق مختلف پدافند هوایی ارتش در کشور تربیت کرده است، ابراز داشت: در تبریز و در پدافند هوایی شمال‌غرب کشور هم 8 دارالتحفیظ تشکیل شده که 35 کلاس طرح تداوم و طرح تنویر برگزار می‌شود.

وی افزود: 180 نفر حافظ قرآن در این منطقه داریم که 8 نفر حافظ کل قرآن کریم هستند، 8 نفر هم 25 جز به بالا و چندین قاری قرآن هم در بین نیروهای مسلح و خانواده تربیت شده اند.

حجت‌الاسلام خبازی با بیان اینکه در ایام اخیر، دوره ها بر پایه فضای مجازی و با رعایت پروتکل‌های امنیتی ارتش در فضای مجازی برگزار شده است گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا مسابقات این دوره خانواده ها و پایور به صورت مجازی برگزار ‌شد که 18 نفر از منطقه پدافند هوایی شمالغرب در بین نیروهای پدافند کشور انتخاب شدند و به مسابقات سراسری ارتش اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه عقیدتی سیاسی ارتش در برابر هجمه نرم دشمنان ایستاده است، گفت: خانواده ها و کارکنان ارتش در پدافند هوایی شمالغرب کشور با طرح‌های فرهنگی و اجتماعی مورد حمایت قرار می‌گیرند و برای تقویت اعتقادات و باورهای دینی در بین کارکنان و خانواده‌ها تلاش می‌کنیم.

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شمال‌غرب کشور از اقدامات این منطقه در کمک مومنانه خبر داد و افزود: گندزدایی و ضدعفونی شهرها و روستاهای اطراف پدافند هوایی توسط کادر این منطقه صورت گرفت و در هر محدوده‌ای نیاز بود وارد خواهیم شد.

وی با اشاره به توزیع بیش از 10 هزار غذای گرم در بین خانواده‌های آسیب دیده از کرونا گفت: بیش از 4 هزار بسته معیشتی هم با تامین مالی کارکنان منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب در بین نیازمندان توزیع شد.

حجت‌الاسلام خبازی افزود: نیروهای این منطقه همچنین در زلزله قطور خوی، زلزله سراب و میانه در میدان عمل حضور یافته و کمک کردند که گاهی پیش از نیروهای مدیریت بحران وارد عمل می‌شدند.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.