سرمایه‌گذاری بزرگ فولادی در آذربایجان شرقی برای تکمیل زنجیره ارزش افزوده فولاد

استاندار آذربایجان شرقی از سرمایه‌گذاری بزرگ فولادی در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: با تکمیل زنجیره ارزش افزوده فولاد، صنعت و تولید استان متحول می‌شود.

به گزارش آیرال خبر، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز در جلسه بررسی روند سرمایه گذاری بزرگ فولادی بانک گردشگری در مجتمع فولاد شهرستان بناب، با تاکید بر اینکه موقعیت استان به دلیل وجود زیرساخت لازم، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت بین‌المللی، موقعیت ژئوپولتیک و همسایگان از شرایط ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است، اظهار داشت: ضریب امنیت سرمایه گذاری استان ما هم در رتبه 27 کشوری است که به معنی امنیت خوب برای سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به مجاورت آذربایجان شرقی با بازار 300 میلیونی آسیای میانه گفت: بیش از 5000 واحد تولیدی داریم که فولاد و قطعه سازی یکی از مهمترین بخش‌های صنعتی استان ماست اما زنجیره ارزش افزوده فولاد در استان ما به خوبی شکل نگرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی بر تکمیل زنجیره ارزش افزوده فولاد در استان تاکید کرد و افزود: زیرساخت لازم و آمادگی خوبی در استان برای تحقق این امر وجود دارد.

وی سرمایه گذاری دولتی در کشور برای پروژه‌های تولیدی را نزدیک به صفر دانست و تصریح کرد: اکنون در این شرایط باید سراغ شرکت‌های بزرگ و هلدینگ‌های بزرگ برویم که خوشبختانه بانک گردشگری به عنوان سرمایه‌گذار، سرمایه گذاری خوبی در استان انجام داده و در این طرح، زنجیره را تکمیل‌تر می‌کند.

پورمحمدی هر 4 طرح فولادی این سرمایه گذاری در بناب را برای تولید و اشتغال استان مفید ارزیابی کرد و گفت: فولاد جزو تولیدات پایه است که هر اشتغال در فولاد نزدیک به 7 اشتغال پایه ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید آب، برق، گاز، جاده و ریل برای سرمایه گذاری تامین شود، از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا از سرمایه گذاری حمایت کنند و موانع موجود را برطرف کنند.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان حجم سرمایه گذاری در پروژه‌های فولادی در بناب را 2 هزار میلیارد تومان و 450 میلیون یورو عنوان کرد و گفت: میزان اشتغال این طرح‌های فولادی در صورت بهره‌برداری بیش از 1500 نفر مستقیم و 10 هزار نفر غیرمستقیم خواهد بود که می‌تواند تحول بزرگی در جنوب استان ایجاد کند.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.