نانوایی‌های غیرمجاز "شایعه‌سازان کمبود نان" بودند/برخورد با گران‌فروشان نان در آذربایجان‌شرقی

 مدیرکل غله آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شایعه سازان کمبود نان به دنبال افزایش غیرقانونی قیمت نان بودند، گفت: با گرانفروشان نان در آذربایجان شرقی به صورت قاطع برخورد می‌کنیم.

به گزارش آیرال خبر، همزمان با کمبود نان در شهرهای اطراف به ویژه در ارومیه، زمزمه‌ها و شایعاتی در مورد کمبود نان در تبریز و شهرهای جنوبی استان آذربایجان شرقی هم به گوش رسید.

شایعه سازان کمبود نان به دنبال افزایش غیرقانونی قیمت نان بودن

اما اسفندیار ابوالحسن‌زاده، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان شرقی، این شایعه را ساخته و پرداخته نانوایی‌های غیرمجاز و بدون مجوز دانست که به دنبال افزایش غیرقانونی قیمت نان بودند، افزود: هیچ کمبود آرد در نانوایی‌ها نداریم و بر اساس سهمیه هر نانوایی، آرد مورد نیاز تحویل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 6500 واحد نانوایی مجاز در استان داریم، ابراز داشت: برخورد با نانوایی‌های غیر مجاز و نانوایی‌های گران فروش را آغاز کرده‌ایم و این شایعات از این جهت منتشر شده است تا هزینه برخورد با آنها افزایش یابد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان شرقی، میانگین آمار هر نانوایی بازای جمعیت را در آذربایجان شرقی بسیار مناسب دانست و گفت: در میانگین کشوری بازای هر 1360 نفر یک واحد نانوایی وجود دارد ولی در آذربایجان شرقی برای 760 نفر یک نانوایی وجود دارد لذا مجوز جدید نانوایی در استان صادر نخواهد شد.

برخورد با گرانفروشان نان در آذربایجان شرقی

از سوی دیگر، علی جهانگیری، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی هم شایعات مربوط به کمبود آرد و نان در تبریز را کذب و بی اساس دانست و گفت: هیچ مشکلی از بابت تأمین آرد و پخت نان در استان وجود ندارد.

وی شایعه سازان را بی اطلاع از میزان ذخایر گندم و آرد استان خواند و با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در استان آذربایجان شرقی تازه به اتمام رسیده است، گفت: انبارهای آذربایجان شرقی پر از گندم است و دلیلی برای کمبود آرد و نان در نانوایی‌ها وجود ندارد.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار بهبود کیفیت نان در استان شد و گفت: علاوه بر شیوه‌های پخت، آرد با کیفیت هم در کیفیت نان مؤثر است که بخشی از آرد مورد نیاز با کیفیت علاوه بر تأمین از داخل استان، از خارج استان و حتی سایر کشورها تأمین شده است.

وی با انتقاد از افزایش خودسرانه قیمت نان توسط برخی از نانوایی‌ها تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت نان غیر قانونی است و اگر چنین موضوعی هم مطرح باشد باید به تصویب ستاد تنظیم بازار استان برسد.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.