اجرای ۷۳ طرح بزرگ در آذربایجان‌شرقی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: این قرارگاه ۷۳ طرح بزرگ را در آذربایجان‌شرقی اجرا کرده که ۶۰ طرح تکمیل و ۱۳ طرح نیز در دست اجرا است.

به گزارش آیرال خبر، سردار سعید محمد عصر دوشنبه در جلسه ای با استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: اکثر پروژه هایی که توسط قرارگاه خاتم الانبیا در این استان اجرا شده است، تاثیرگذار بودند که با سرعت زیاد، بیشتر آنها را تکمیل کردیم.

وی با بیان اینکه ما باید لحظه ها را دریابیم و هر تصمیمی که گرفته می شود باید شجاعانه عمل کنیم که فردا هزینه ها چند برابر می شود، افزود: دغدغه اصلی ما این است که در شرایط سخت بتوانیم خدمات بهتری برای مردم ارائه کنیم .

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از روند خوب اجرای سه پروژه کلان در تبریز خبر داد و گفت: نقطه عطفی در عملیات اجرایی خط ۲ قطارشهری تبریز آغاز شده است.

وی پروژه قطار شهری را یکی از دغدغه‌های مردم تبریز عنوان کرد و افزود: این پروژه به خصوص در حوزه مسائل حقوقی و قراردادی دچار مشکلاتی بود که با همت مسئولان و پیگیری از طریق سازمان برنامه و بودجه، این مسائل برطرف شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ادامه داد: با وجود این مشکلات اجازه ندادیم پروژه حتی یک روز تعطیل شود و به جز تعطیلی دو ماهه به سبب شرایط ناشی از کرونا، با تزریق منابع از طریق قرارگاه و مساعدت‌های مسئولان مترو پروژه را فعال نگه داشتیم.

وی همچنین با اشاره به احداث پارک بزرگ تبریز خاطرنشان کرد: روند پروژه شروع مناسبی دارد و در حال طراحی آن هستیم که تا چند ماه آینده عملیات اجرایی آغاز می شود.

محمد، با بیان اینکه این قرارگاه در بخش معدن آذربایجان شرقی نیز طرح های بزرگی از جمله مس سونگون را اجرا کرده است، گفت: نفلین سینیت سراب یک پروژه بسیار مهم و حساس است که دست های پنهانی مانع از اجرای پروژه هستند که با پیگیری نمایندگان استان امیدواریم بتوانیم پروژه را فعال کنیم.

وی ادامه داد: در بخش معدن ما پروژه فولاد میانه و مس سونگون را تکمیل کرده است و برای بخش دیگری از پروژه مس سونگون در مناقصه شرکت کرده ایم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا خاطرنشان کرد: چند هفته قبل تفاهم نامه توسعه فولاد بناب و فولاد شهریار را به امضا رساندیم که می‌توانند در استقلال صنعت فولاد موثر باشد.

محمد روند کارهای بیمارستانی را در تبریز مناسب دانست و گفت: اورژانس بیمارستان الزهرا را تکمیل کردیم و تا ۲ ماه آینده بیمارستان نیز تحویل داده می‌شود و ساخت بیمارستان یکهزار تختخوابی را نیز در دست پیگیری داریم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از آمادگی این قرارگاه برای مشارکت در انتقال زندان تبریز به محل جدید خبر داد و افزود: از تونل انتقال آب زاب به دریاچه ارومیه حدود ۱.۵ تا ۲ کیلومتر باقی مانده است که امیدواریم تا ابتدای سال آینده به اتمام رسد.

وی گفت: خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز تکمیل شده و مشکلات اجرایی آن در حال رفع است؛ در ارتباط با انتقال آب ارس هم که ۱۱ کیلومتر آن در اختیار قرارگاه بود، تکمیل شده و در مورد قرارداد دوم در حال رایزنی و رفع موانع هستیم.

امروز با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در تبریز تفاهم نامه چند طرح بزرگ از جمله اجرای خط پنج قطار شهری تبریز در قالب تراموا، احداث پارک بزرگ و ساخت ۲ هزار واحد مسکونی به منظور جابجایی ساکنان سکونت گاه های غیر رسمی در این شهر امضا شد.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.