استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تصویب محدودیت‌های جدید در مراکز استان‌ها توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و تشکیل قرارگاه اجرایی این ستاد برای نظارت بر اعمال محدودیت‌ها، گفت: شهرداری و شورای شهر تبریز نقش بسیار مهمی در اجرای مصوبات جدید ستاد ملی کرونا دارند.

وضعیت نگران  کننده کرونا در آذربایجان‌شرقی/ اجرای محدودیت‌های تعطیلی در 5 شهرستان استان

به گزارش آیرال خبر،  محمدرضا پورمحمدی در نشست هم‌اندیشی با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز درخصوص اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در این شهر، اظهار داشت: وضعیت بیماری کرونا در کل کشور و استان نگران‌کننده است؛ اما در عین حال میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز نسبت به هفته قبل بیشتر شده و امیدواریم شاهد روند کاهشی کرونا در روزهای آینده باشیم.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار از ساعت 18 عصر در مراکز استان‌ها، گفت: این ستاد به استان‌ها اجازه داده است که در برخی شهرهای بزرگ هم این محدودیت‌ها را اعمال کنند و احتمالاً در آذربایجان شرقی هم پنج شهر مشمول این محدودیت‌ها خواهند شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در بحث کرونا، معیشت مردم نیز به اندازه سلامت آنان اهمیت دارد، افزود: هر تغییر کوچکی در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی می‌تواند در معیشت مردم اثرگذار باشد و اعمال محدودیت‌ها باید با توجه به این مسأله صورت گیرد.

وی با تأکید بر مشارکت و نقش‌آفرینی شهرداری و شورای شهر تبریز در اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی، گفت: ستاد استانی مقابله با کرونا مجوزهای لازم برای نقش‌آفرینی شهرداری در اعمال محدودیت‌ها را صادر می‌کند.

اعضای شورای شهر و شهردار تبریز هم در این نشست آمادگی خود را برای همکاری با ستاد استانی مقابله با کرونا و حل مشکلات احتمالی در زمینه اعمال محدودیت‌های جدید در تبریز اعلام کردند.

وضعیت بیماری کرونا در کل کشور و استان نگران‌کننده است هم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان، جدیت در اعمال محدودیت‌های کرونایی را خواستار شد.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.