*قالیباف:مجلس یازدهم با تصویب لایحه ارتقا امنیت زنان در عمل نشان داد می خواهد تبعیض‌های ناروا را از سر راه پیشرفت زنان و دختران بردارد/انقلاب اسلامی فرصت شگرفی برای رشد دختران در تمامی سطوح فراهم کرد*

رئیس مجلس در نطق پیش از دستور:

به گزارش آیرال انقلاب اسلامی فرصت شگرفی برای رشد دختران در تمامی سطوح و به‌طور خاص پیشرفت در زمینه‌های علمی فراهم کرد. در 4 دهه گذشته از میان دختران با استعداد ایرانی، برترین دانشمندان علوم‌ محض، پزشک های برجسته، مدیران بخش خصوصی، هنرمندان، معماران، معلمان و مهندسان توانمند، در مدارس و دانشگاه های کشور با هزینه‌ی دولت تحصیل کرده اند و با افتخار در حال خدمت به کشور و مردم خود هستند.

ما با قاطعیت نگاه ابزاری به زنان و دختران را ظلم به آن‌ها و مانع رشد استعدادهای دختران می‌دانیم. پرت‌کردن حواس دختران از علم‌آموزی و ظهور استعدادهای خود و تصدی مشاغل مهم جامعه و البته تشکیل خانواده‌ی سالم و مشغول کردن آنها به حواشی، طراحی جریان‌های قدرت و ثروت در دنیاست تا علاوه بر تبدیل کردن زنان به ابزار تجارت و سودجویی در صنعت فرهنگ و عقب‌نگه‌داشتن آنها از لحاظ علمی و فکری نهاد خانواده و روابط عمیق خانوادگی را در سراسر دنیا درهم شکنند و جوامع را تضعیف کنند. تسلط بر کشوری که در آن خانواده تضعیف شده باشد کاری به‌مراتب ساده‌تر از شکست‌دادن کشوری است که در آن خانواده کانون تربیت فرزندانی شجاع پایبند به اصول اخلاقی علاقه‌مند به کشور و دل‌بسته‌ی ارزش‌های انسانی و دینی است.

ما در مجلس یازدهم تلاش خواهیم کرد تا تبعیض‌های ناروا را از سر راه پیشرفت زنان و دختران برداریم و با تصویب لایحه‌ی «پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار» در عمل حساسیت خود را دراین‌باره نشان دادیم تا زنان این کشور بدانند باور نظام اسلامی به حقوق زنان به تبعیت از رهبر حکیم خود، مبتنی بر نگاه های عمیق اسلام به زن، واقعی و مبنایی و بدور از نگاه های ابزاری است.
https://eitaa.com/joinchat/334364978C86f14dc72d

لینک کانال صفیربهاررا به اشتراک بگذارید

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.