آیرال خبر- امام جمعه تبریز درخشش جوانان در حوزه‌های علمی کشور را مبتنی بر استقلال کشور خواند و گفت: امیدوارم گام‌های راسخ و موثری در راستای فتح قلل تمدن اسلامی ایرانی برداریم.

 

امام جمعه تبریز: درخشش جوانان در عرصه‌های مختلف حاصل استقلال ایران اسلامی است

به گزارش آیرال خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به برگزاری نشست ضد ایرانی ورشو اظهار داشت: این نشست ضد ایرانی که قرار بود ماه آینده میلادی به بهانه ایجاد ثبات خاورمیانه در ورشو برگزار شود از همان ابتدا با مخالفت کشورهایی مانند روسیه روبه‌رو شد.

وی این نشست را از ابتدا شکست خورده دانست و افزود: آمریکا تلاش می‌کند با ایجاد این ائتلاف ایران را مخل امنیت منطقه معرفی کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی بهانه‌های ذکر شده توسط دیپلمات‌های آمریکایی مانند تدوین اصول مستحکم‌تر برای منطقه را واهی خواند و گفت: آنها از برگزاری این نشست‌ها تضعیف دفاع موشکی ایران را هدف دارند.

وی ادامه داد: هدف نظام سلطه حذف محورهای مقاومت در منطقه و کاهش فشار به رژیم صهیونیستی از خاک لبنان و اراضی شمالی فلسطین است که تاکنون موفق نشده‌اند به اهداف خود برسند و نخواهند رسید.

امام جمعه تبریز به فرا رسیدن دهه پنجم از انقلاب اشاره کرد و گفت: باید ارزیابی صحیحی از دستاوردهای انقلاب داشته باشیم و تمام موانع داخلی و خارجی در پیشبرد اهداف انقلاب را در نظر داشته باشیم اما با این حال با وجود این موانع پیشرفت چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید


وی به مقایسه دستاوردهای انقلاب ایران، با انقلاب‌های فرانسه و الجزایر اشاره کرد و عنوان کرد: استقلال، حفظ تمامیت ارضی، ارتقاء جایگاه سطح اسلام، تشویق جوانان به آزاداندیشی، محرومیت‌زدایی و غیره موارد نمونه‌هایی از دستاوردهای انقلاب در این چند دهه است.

آل‌هاشم با اشاره به رشد علمی و صنعتی کشور در طول سال‌های بعد از انقلاب گفت: سومین استخراج کننده سلول‌های بنیادی از دندان شیری، ششمین سازنده زیردریایی، دومین تولید کننده پهباد رادار گریز، از جمله کشورهای تعمیر و ساخت کشتی در خاورمیانه، از جمله کشورهای مجهز به انحراف موشک‌های کروز در دنیا، از جمله کشورهای تولید کننده لباس‌های فصانوردی در جهان، تنها تولید کننده تانک در خاورمیانه، تنها تولید کننده سریع ترین اژدر رادار گریز و سومین تولید کننده دکل انتقال برق از القابی هستند که جمهوری اسلامی، به همت جوانان در دهه‌های اخیر به دست آورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی به دیدار اعضای ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اذعان داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار بر رشد شتاب علمی کشور تاکید کرده و به رشد ایران در حوزه‌های نانو، پزشکی، فناوری هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و… موارد که به محوریت و مدد استعدادهای جوان کشور محقق شده است اشاره کردند.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان کشوری در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انتظار داریم، تا به شتاب توسعه علمی کشور همت کنند و به دستاوردها قانع نباشند.

امام جمعه تبریز درخشش جوانان در حوزه‌های علمی کشور را مبتنی بر استقلال کشور خواند و گفت: امیدوارم گام‌های راسخ و موثری در راستای فتح قلل تمدن اسلامی ایرانی برداریم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، از کسانی که در پارک ائل گلی حضور یافته و به خاطر ایجاد مزاحمت عده‌ای اوباش، با تقدیم شاخه گل از بانوان عذرخواهی کردند، گفت: نیروهای ارزشی و مومن، باید با حضور در چنین محل‌هایی، پای عده‌ای سوءاستفاده‌گر را قطع کنند و جو حاکم را به نفع خانواده‌ها و بانوان محترم تغییر دهند.

امام جمعه تبریز با مذمت اطعام مهمانان توسط خانواده معزا بیان کرد: از قدیم رسم بر این بود که اطرافیان دست خانواده معزا را در چنین مواقعی می‌گرفتند، اما در حال حاضر خانواده معزا با وجود امکانات مالی کم، اقدام به قرض پول و اطعام مهمانان می‌کند تا آبروداری شود.

وی در توصیه‌ای به خانواده‌هایی که از امکانات مالی کافی برخوردارند و قصد احسان در حق اموات خود را دارند گفت: بهتر است این هزینه‌ها را صرف کمک به نیازمندان و اهدا به جاهایی مانند کمیته امداد کنند.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.